Projeksiyon Perdesi Fiyatları
Projeksiyon perdesi arka yüzeyi siyah renkte ön yüzeyi ise genel olarak beyaz renkte olan özel olarak üretilmiş bir kumaş olarak tanımlanmaktadır. Cihazdan gelen ışığı yaymadan net bir görüntü elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Siyah ekran özelliği ile bunu sağlamaktadır. Ancak tek başına bunlar yeterli değildir.
Belirli oranda sertliğe sahip olmakla beraber bu sayede ışığın dağılmasını önlemektedir. Genel olarak sinema ve sınıf gibi toplu kullanılan alanlarda kullanılan projeksiyon perdeleri günümüzde evlerde de seyir zevkini arttırmak için kullanılmaktadır. 3d görüntü özelliği de olan projeksiyon perdesinin her bütçeye uygun bir çeşidi bulunmaktadır. Projeksiyon perdesi fiyatları boyutuna ve çeşidine göre farklılık göstermektedir.
Projeksiyon Perdesi Çeşitleri
6 çeşit projeksiyon perdesi bulunmaktadır. Bunlar motorlu projeksiyon perdesi, zincirli projeksiyon perdesi, storlu projeksiyon perdesi, gümüş 3D motorlu projeksiyon perdesi, ters görüntü motorlu projeksiyon perdesi ve tripod projeksiyon perdesi çeşitleridir. Bunlardan en sık kullanılan projeksiyon perdesi çeşitleri motorlu projeksiyon perdesi ve storlu projeksiyon perdesi çeşidi olmaktadır.
Motorlu Projeksiyon Perdesi
Kullanım olarak en yaygın projeksiyon perde çeşidi olan motorlu projeksiyon perdesi kullanım kolaylığı ve netlik açısından üst düzeyde bir kalite sunmaktadır. Fiyat olarak ta uygun olması cazipliğini arttırmaktadır.
Genel olarak motorlu projeksiyon perdesi fiyatları boyutuna göre 430-2600 TL aralığında değişmektedir. Piyasada 600X450 boyutlarında çeşitleri bulunan bu ürünün isteğe göre özel olarak daha büyük boyutları da üretilmektedir.
Storlu Projeksiyon Perdesi
Kullanım olarak yaygın olsa da boyut olarak çok büyük boyutlarda üretilememesi bu projeksiyon perde çeşidinin kullanımı kısıtlamaktadır. Genel olarak storlu projeksiyon perdesi fiyatları boyutuna göre 200-300 TL aralığında değişmektedir.
Sık olarak kullanılan boyut çeşidi 200×200 olmakla beraber isteğe göre özel olarak daha büyük çeşitleri de üretilmektedir. Fiyat aralığı da buna paralel olarak doğru orantılı artış göstermektedir.