2017 Stor Perde Modelleri
Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonunda kullanılan stor perdeler, fonksiyonel kullanım kolaylığı sayesinde tercih edilen modeller arasındadır. Stor perde, sert ve düz bir kumaş ve yapıya sahip, makaralı mekanizması olan, açıp kapanabilen bir perde çeşididir. Klasik perdelere oranla daha şık bir görünüme sahip stor perdeler evlerde ve iş yerlerinde daha çok kullanılmaktadır.

Stor Perde Özellikleri Nelerdir?
2017 stor perde, özel kumaşlardan üretilmiştir. Özel tekniklerle dokunan kumaşlardan üretilen stor perde modelleri kumaşa sert özelliğini veren apre malzemeden üretilir. Bu malzemeden üretilmiş perdeler leke tutmaz, görüntü olarak net bir görünümdedir. Temizliği kolaydır, yıkanabilir veya silinebilir, kullanım süresi 4 – 6 yıl arası değişiklik gösterir. Kumaşı kalın bir yapıya sahiptir, güneş ışığını kırar, tamamıyla kapattığınızda güneşin girmesini önler.
2017 motorlu perde ise, stor perdenin motorlu şeklidir, uzaktan kumanda ile çalışır. Kullanımı daha kolaydır, kolay açılır ve kapanır. Büyük salonlarda kullanacağınız perdeleri motorlu stor perdelerden seçerseniz işiniz daha kolay olur. Büyük ölçüdeki perdeleri açıp kapamakta motorlu sistem daha avantajlı olur.
2017 Katlamalı Perde
Katlamalı perde modelleri de oldukça şık perdelerdir, evin her odasında değerlendirebilirsiniz. Katlamalı sistem olması ayrı bir hava verir, kullanışlıdır. Özel kumaşlardan üretilir, kolay temizlenir ve leke tutmaz.
Stor Perde Kumaşı Nasıldır?
Stor perdenin kumaşına karar verirken kullanacağınız alana göre karar vermelisiniz. Perdeyi kullanacağınız oda veya salon, toz almayan, hijyenik bir ortam ise pamuklu kumaş seçebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar biraz daha hassastır, yıkanamaz ve temizliği daha zordur. Polyester kumaş seçerseniz daha rahat kullanırsınız, silinebilir ve yıkanabilir. Temizliği kolay olunca daha uzun süre kullanabilirsiniz, fakat bu malzemeler daha pahalıdır. Daha spor bir perde isterseniz keten kumaş kullanabilirsiniz, keten kumaşın temizliği zordur bu nedenle alırken biraz düşünmeniz gerekir.