Doğru Dekorasyon Tercihleri

Doğru Dekorasyon Tercihleri

Evinizde, ofisinizde, iş yerinizde, bahçenizde, terasınızda farklı dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz. Ancak uyumlu kombinler ve kullanışlı alanlar elde edebilmek için doğru tercihler yapmanız gereklidir. Tercih ettiğiniz uyumlu renkler ortama ferah bir hava katabilir, kullandığınız mobilyalar ile daha fonksiyonel kullanım alanları elde edebilirsiniz. Bunun için bazı püf noktalarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Renk Seçimleri

Renk seçimi dekorasyon yaparken çok önemlidir. Öncelikle zeminlerde koyu renkler, duvarlarda daha açık renkler kullanılabilir. Tavanda ise çok daha açık renk tonları ile uyumlu bir kombin elde edebilirsiniz. Renk seçimlerinde abartıdan uzak olmak ve birbiri ile uyumlu iki renk tercih etmek, doğru dekorasyon tercihleri oluşturur. Canlı renklerle ana renginizi vurgulayabilirsiniz. Ancak ana renginiz hep soft renkler arasından seçilmelidir.

Pergola Tente Seçimi  

Genellikle krem olan pergola tenteler evlerinizin kış bahçelerinde, mekanlarınızın teraslarında gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürünler arasında peki renk seçimi ise, pergola tentelerde çok fazla renk seçeneği bulunmaktadır aslında. Fakat alışılmış renk olan krem renk sürekli görebileceğimiz pergola tente rengi haline gelmiştir aksine artık daha farklı renkler kullanıp mekanlarımızı canlandırabiliriz.
Zip Perde Seçimi
Zip perde seçerken öncelikle mekanınıza uygun renkler seçmenizi tavsiye ederim. Eğer cafe, restaurant ise kesinlikle dijital baskılı zip perde tercih ediniz.

Rolling Roof Seçimi
Rolling roof seçimi sadece renkten oluşmaktadır. Ve sağlam dayanıklı su geçirmez malzeme olması önemlidir.

Dar Alanlar İçin Püf Noktaları

Dar mekanlarda dekorasyon yaparken öncelikle açık renkler kullanarak doğru tercihler yapabilirsiniz. Açık renklerin ışığı yansıtması ile odanın daha aydınlık ve geniş görünmesi sağlanacaktır. Ayrıca desen kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çok fazla eşya kullanmaktan kaçınmalısınız. Cam masalar gibi şeffaf eşyalar tercih etmelisiniz. Eşyaların birbirine açılı şekilde durması da önemlidir. Perdelerin duvarlarla aynı renkte olması ve uzun perdeler tercih etmekte odanızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Mobilya seçerken ayakları daha uzun kanepeler ve koltuklar tercih edebilirsiniz. Ayna kullanabilir ve alana ferahlık katabilirsiniz. En önemlisi de mutlaka küçük ölçülerde fonksiyonel tarzlarda mobilyalar tercih ederek, dar alanlarda da daha kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir