Yazılar

Tavan Perdesi

Tavan Perdesi
Değişik mekanlarda uygulanan tavan perdesi, tavan ve çatı kısımlarına kurulan perde sistemleridir. Ev, ofis, işyeri, restoran, kafe, bahçe gibi çeşitli yerlerde kullanılabilen tavan perdesi, güneş, ısı, nem, yağmur ve kar gibi etkenlere karşı dayanıklı malzeme ile üretilmektedir. Uygulanması düşünülen yere göre perde sistemi değerlendirilir ve tercih edilir.

 

Tavan Perdesi Çeşitleri Nelerdir?
Tavan perdesi genelde motorlu olsa da manuel yapılabilen modelleri de vardır. Plise ve düet perde tavan modelleri manuel olarak en çok tercih edilen modellerdir. Bu modeller normal perdelere göre özel taşıyıcı mekanizma ve sistemlerinden dolayı daha maliyetlidir. Tavan perdesinin uygulanacak alana göre motorlu sistemler, kızaklı ve mafsallı sistemler, ahşap perde, katlamalı perde gibi çeşitleri vardır. Screen, Blackout, Polyester ve Plise adı verilen kumaş çeşitleri kullanılarak uygulanırlar. Motorlu tavan perdesi uzaktan kumanda veya butonla kontrol edilmekte ve motorlu tavan perdesi fiyatları kullanılacak alanın ölçüsüne göre belirlenmektedir.
Kış Bahçesi Perdesi Nedir?
İç mekan perdesi olan kış bahçesi perdesi cam olan her yerde kullanılabilir. Güneşin zararlı ışık ve sıcaklığından sizi korurken, rüzgar ve yağmur gibi dış etkenlere dayanıklı olmadığı için dış mekanlarda kullanılması mümkün değildir. Kış bahçesi perde modelleri arasından hangisinin kullanılacağı uygulanacak alana göre belirlenmektedir. Eğimli ve üçgen kısımlar için en iyi çözüm plise perde sistemi olup manuel veya motorlu kullanılabilir. Motorlu kış bahçesi perdesi sistemlerinde birçoklu kumanda ile ister tek tek ister hepsini aynı anda kontrol edebilirsiniz. Bahçenize göre renk seçenekleri tercih edebilirsiniz. Motorlu kış bahçesi perdesi fiyatları kullanılacak malzemenin kalitesine ve kullanılacak alana göre değişmektedir. Motorlu kış bahçesi yapılırken tüm parçalarının kaliteli ve sorunsuz olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde sistem sürekli arızalanabilir.