Yazılar

Otomasyon Uyumlu Motorlu Perdeler

Otomasyon Uyumlu Motorlu Perdeler.

Zip Stor Perde Nedir ve Nerede Kullanılır?

Fermuarlı perde adı ile de bilinmekte olan zip perde, bir dış mekan mekanizmasına sahip perde çeşididir. Dış ortamdan kaynaklanan olumsuz sonuçların azaltılması için kullanılan bu perde sistemleri rüzgar, dolu, yağmur ve kar gibi iklimsel özelliklere karşı dayanıklı yapısı nedeni ile tercih edilmektedir. Yeni nesil motorlu stor perde olarak değerlendirilen zip stor perde, genellikle restoran ve kafe gibi mekanlarda Güneş ışınlarından korunmak için de kullanılır.

Her mevsime dayanıklı olarak üretilen bu perde sisteminin kaliteli kullanıma ulaşması için kumaş malzemesinin seçimi büyük önem taşımaktadır. Dayanıksız kumaş kullanımı perdenin işlevini azaltacaktır. Restoran ve kafe gibi yemek alanları dışında çeşitli şirketler, ofisler, kış bahçeleri, villa ve üniversite mekanları için de zip stor perde kullanımı üst düzeyde olmaktadır.

Zip stor perde sistemleri sayesinde hava durumunun kötü olduğu veya Güneş ışınlarının yoğun olduğu zamanlarda hem manzaradan kolaylıkla yararlanılmakta hem de olumsuz durumlardan kaçınılmaktadır. Işık kontrolüne yardımcı olan bu perde sistemleri, mekan için sineklik görevi de görebilmektedir. Bu sayede hem modern bir perde sistemi ile binanın tasarımına katkı sağlanırken, sineklik uygulamalarına da para harcanmamış olunacaktır.

Devamını Oku