Yazılar

Kış Bahçeleri İçin Dekorasyon

Kış Bahçesi Nedir?  

Kış bahçesi, evin bahçe kısmına doğru bakan yönde olan etrafı camlarla kaplanmış, genel olarak veranda da bulunan yerlere denir. Fakat bazı kişiler bu kış bahçelerini salon olarak da kullanabilmektedir. Bu yapıların haricinde kamelyaların kapalı olan yapıları da kış bahçesi olarak sayılmaktadır. Yazın kullanılmakta olan bahçeleri kışın hava şartlarından dolayı kullanamamaktan dolayı etrafını camlarla kaplayarak bahçe keyfinin kışında yaşamak isteyenler için çok uygun bir fikirdir. Eğer ki kış bahçenizin açılır kapanır sistem ile dizayn ederseniz bu kış bahçesini yazın açarak normal bahçe olarak da kullanabilme şansınız olur. Kış bahçeleri içinde dekorasyon çok önemlidir.

Kış Bahçelerinde Hangi Mobilyalar Kullanılmalıdır? 

Kış bahçelerini tasarımında mobilya seçimi çok önemlidir. Mobilyaları özenle ve dikkatle seçmek gerekir. Etrafı camlarla kaplı olan kış bahçenizin soğuğu kesmesi için kilim veya halı tercih edilmesi sıcaklık açısından faydalı olacaktır. Dekorasyon açısından kış bahçesine güzel bir görünüm verecektir. Kış bahçelerinde çay, kahve gibi keyfi yapılabilmesi veya yemekleri bahçeye bakarak yapmak isteyenler için masa koymak kış bahçesi için vazgeçilmez bir eşyadır. Kış bahçesinin olmazsa olmazlarından biride saksıya ekilmiş çiçekler veya vazoya konulmuş çiçeklerdir. Çünkü bahçe denildiği zaman akla çiçek gelir ayrıca bu çiçeklerle bahçenize canlı bir hava katar. Kış bahçesinin büyüklüğüne göre yer varsa koltuk veya sallanan koltuklar konulabilir. Eğer koltuk kullanılırsa kış bahçesinin dekorasyonuna ve rengine göre yastıklar veya minderler kullanılabilir. Bunlara ek olarak kış bahçesine kitap okumayı sevenler için küçük bir kitaplık yerleştirilmesi de uygundur.

Kış Bahçesinde Hangi Perde Modeli Kullanılmalıdır?

Kış bahçelerinde, komple cam ile kaplı bir kış bahçeniz var ise, ve çok güneş alıyorsa güneş kırıcı kış bahçesi perdelerine bakmanızı tavsiye ederiz.
Eğer tavan kısmı cam ise, cam tavan kış bahçesi perdelerine göz atmalısınız renk seçenekleri ile kış bahçenizi daha kullanışlı hale getire bilirsiniz.
Yan cam kısımları ister içeriden güneş kırıcı sanscreen stor perde ile ya da dış mekan perdesi olan zip perde ile daha verimli kullanışlı hale getirmeniz mümkündür.

Devamını Oku