İthal Tavan Perdesi

İthal Tavan Perdesi,

Çatı ve tavan gibi kısımlara kurulan ithal tavan perdeleri cam tavan şeklinde bir perde sistemi olmaktadır. Farklı uygulamalarda tercih edilebilecek olan bu sistem, kullanılacak projeye göre değişkenlik gösterir. Konutlarda da kullanılabilen bu tavan perdeleri daha çok kafe, eviş yeri, restoran gibi alanlarda tercih edilir. Kar, yağmur, nem ve ısıya dayanıklı maddeden üretilen bu sistemlerin farklı kullanımları bulunuyor. Yüksek Tavanlarda daha çok manuel sistemler tercih edilirken, bazı mekanlarda motorlu sistemlere de yer verilebiliyor.

Tavan Perdesi Çeşitleri

Üretim malzemelerine göre farkı isimler alabiliyorlar. Kumaş seçenekleri de bu perde modellerinin kullanım alanlarını belirlemektedir. Bunlar arasında en dayanıklı ithal çatı perdesi Soltis kumaş modeller olmaktadır. Her türlü koşula uygunluk sağlayan bu modeller modern özellikleri ile de çok beğenilmektedir. En yeni sistemler arasında yer almakta ve özel dokuları ile ortam sıcaklığında denge sağlar. Enerji tasarrufu olarak değerlendirildiğinde de oldukça etkili bir çözüm olmaktadır.

  Screen stor perde ise daha çok saydam bir görünüme ve özel bir geçirgenliğe sahiptir. Bu perde modellerinde kullanılan kumaş güneş kırıcı teknikte üretilmiştir. Fransa da üretilen bu modeller sağlık açısından önerilmekte ve modern, güçlü özellikleri ile de tercih edilmektedir. Ortamlarda sıcaklık dengesinin korunmasında etkili olan bu sistemler; enerji tasarrufu, dışarıyı görme, aydınlığı içeri alma, şık ve dekoratif kullanılabilme, leed yeşil binalara destek olabilme gibi pek çok avantajı bulunuyor.

Kış Bahçesi Perdesi

Bahçelerinizde kuracağınız sıcacık kış bahçeleri için ise ithal kış bahçesi perdesi modelleri tercih edilebilir. Kış bahçelerinin tavan kısımlarında kullanılan bu modeller şık ve fonksiyonel sistemlerdir. İç mekan mobilyalarını güneşin zararlı etkilerinden sakınmasını yanında ortam sıcaklığını da dengede tutar. Bu şekilde enerji korumaktadır. Estetik seçimler olmalarının yanında motorlu sistemler olarak bilinirler. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen bu modeller, uygulama yapılacak alan göre projelendirilirler.

Genel olarak ithal cam tavan perdesi kullanımlarında motorlu seçenekler öne çıkar. Bu sistemler buton ile kontrol edilebildiği gibi uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilmektedir. Bahçe, teras, balkon, kafe bahçesi gibi alanlarınızı her mevsim fonksiyonel bir şekilde kullanabilmek adına tavan perdeleri çok ideal çözümler olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir