Kış Bahçesi Perdesi

Kış Bahçesi Perdesi
Kış bahçelerinde kullanılan perdeler mekanizmalı perdelerdir. Kış bahçeleri son yıllarda oldukça artış göstermiştir, insanlar evlerinde, balkonlarında kendilerine nefes alabilecekleri alanlar oluşturmak için kış bahçesi uygulaması yapıyorlar. Kış bahçesi her ne kadar rahatlık ve konfordan yana ise bir o kadar da görsellik ön plandadır. Görsellik kazanması için kış bahçelerine perde uygulamaları yapılır.

Kış Bahçesinde Neden Perde Kullanılır?
Güneş ışınları direk olarak geldiği zaman rahatsızlık verir, sıcaklık dengesini sağlamak zor olur, dışarıdan bakıldığında bahçenin içi görünür. Tüm bu sorunlardan korunmak için kış bahçelerine perde uygulaması yapılır.

Kış Bahçesi Perde Modelleri Nelerdir?
Kış bahçelerinde üst kısım camla kaplı ise ve güneşten korunmak için perde kullanılmak isteniyorsa, tavan perdesi yapılır. Detaylı ve ölçülü hassas bir çalışma gerektiren bu sistem motorlu bir sistemdir ve uzaktan kumanda ile çalışır. Güneşi engellemek amacı varsa güneşlik perde sistemi ile kapatma işlemi yapılır.

Motorlu Kış Bahçesi Perdesi, kış bahçesinin camlarını kapatmak için uygulanan sistemdir, otomatik sistemle çalışır, uzaktan kumandalıdır ve güneşlik şeklinde perde ile uygulanır. Dışarıdan gelen ısı ve ışığı keser, aynı zamanda dışarıdan içerinin görünmesini önler. En çok tercih edilen modeldir.

Motorlu çatı perdesi ise yine tavan perdesi gibi aynı amaçla kullanılır. Çatının tavan kısmında cam uygulaması varsa ve güneş ışığını kesmek istiyorsanız çatı perdesi uygulaması yaparak çözüm getirebilirsiniz. Çatı perdeleri tam otomatik sistemle çalışır, uzaktan kumandalıdır, ölçü alırken çok hassas davranmak gerekir ki kapatma işleminde bir aksaklık olmasın.

Motorlu tavan perdesi ve çatı perdesi uygulanırken seçilecek kumaş önemlidir. Güneş ışınları tam dik olarak geldiği için ışığı kesecek özellikte özel güneşlik kumaşlar kullanılır. Otomatik olduğu için motor sisteminin iyi bir kalitede olması gerekir, aksi takdirde çabuk bozulma yaşanabilir. Sağlıklı bir kullanım için seçimler iyi yapılmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir