Motorlu Perdelerin Önemi?

PERDE VE EVDE OLUŞTURDUĞU ORTAM

Evleri dekore eden perdeler, evin makyajı görünümündedir. Kadife bir perde ya da tül perde ile evlerin atmosferi değiştirilir. Atmosferi oluşturan perdeler, aynı zamanda konfor ve huzur da vermektedir.

Perde türleri:

Genel olarak 3 çeşit perde türü vardır. Bunlar: 1. olarak, basit pliseli olarak adlandırılan perdeler, modern bir tarz yaratarak, mükemmel muhafaza oluşturur. 2. olarak, Hollanda tarzı da denilen pliseli dokuma ya da dokuma olamayan perdelerdir. Bu ise, klasik, geniş ve normal muhafaza sağlar. 3. olarak da, dalgalı perdelerdir. Bunlarda, görünmez ray dikimi ve normal şekilde dalgalar bulunur.

Motorlu perdeler:

Motorlu perde sistemlerinde perdeler, motorlu bir raylı sistem takılarak kullanılmaktadır. Ortadan ve yandan açılabilen çeşitleri ile evlerdeki tasarımlara, istenildiği gibi uyum sağlamaktadır.

Motorlu perde sisteminin avantajları: Motorlu perdeler, motorları çok güçlü ve sessiz bir yapıya sahiptir. Hassas ve sorunsuz bir şekilde çalışma sistemi bulunur ve perdelere zarar vermez. Çek- bırak fonksiyonu olan modellerde, artık pek tercih edilmiyor. Uzaktan kumanda ile motor çalışır ve perdeler kapanır ya da açılır. Evlerdeki otomasyona, rahatlıkla uyum sağladığından, sonradan montajı da bulunmaktadır. Uzaktan kumanda sistemi ile perdelerin açılıp kapanması, tek bir tuş ile sağlanabilir. Bazı motorlu perdeler özellikleri arasında, ev sahibinin ya da montaj yapılacak bölgenin sahibinin isteği ile motor hızı ayarlanmaktadır. Motorlu perde sistemleri, günlük hayata farklı, konforlu, yorucu olmayan bir tarz getirmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir