Motorlu Zebra Perde

Motorlu Zebra Perde
Zebra perde tarifini yapmak gerekirse birbirinden farklı renk ve desenleri olan yatay bantlar şeklinde ve yatay bantların aynı boy ve ölçüde üretilerek kullanılan perde çeşidi olarak söylenebilir. Zebra perdenin en büyük özelliği şeffaf şekilde bulunan tüllerin arka arkaya dizilmesi ile meydana gelen oldukça hoş bir görüntüye sahip bir perde çeşidi olarak belirtilebilir. Son zamanlarda zebra perdenin en çok tercih edilen perde çeşitleri arasında olmasının nedeni ekonomik olması ve farklı renk ve stillerde olması gösterilebilir.

Motorlu Zebra Perde Çeşitleri Nelerdir?
Motorlu zebra perdenin birbirinden farklı özelliklerde olan çeşitleri bulunuyor. Bu özellikler arasında ilgilisinin en çok dikkatini çeken çeşidi desenli zebra perde çeşididir. Desenli zebra perde birbirinden farklı renkler ve içerikler ile piyasada tüketicilere satılıyor. Göze hitap eden oldukça alımlı bir görüntüsü olan desenli zebra perde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Zebra perde aynı stor perde mantığı ile çalışıyor.
Çalışma mantığına bakıldığında perdenin ölçüsüne uygun bir alüminyum boru etrafına sarılan bir kumaş ile yukarı ve aşağı doğru hareket ederek çalışıyor. Zebra perdede bulunan açık bantların üst üste gelmesi ile birlikte perde açık konuma gelirken alt alta gelmesi ile birlikte perdenin kapalı olması sağlanıyor. Evlerin haricinde genellikle iş yerlerinde ve büro ortamlarında kullanılan bir perde çeşididir.
Motorlu Zebra Perdede Kullanılacak Mekanizma Modelleri Nelerdir?
Motorlu zebra perde de kullanılacak mekanizmaların başında elektrikli zebra perde modelleri göze çarpıyor. Bu model ile birlikte elektrik bağlantısı ile birlikte zebra perdeler açılıp kapanma özelliği gösteriyor. Bu açılma ve kapanma özelliği uzaktan kumandalı perde modellerini de geliştirmiştir. Son zamanlarda zebra perde modellerinin tercih edilmesinin nedeni kullanım kolaylığı ve göze hoş gelen görüntüsüdür.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir