Otomasyon Uyumlu Motorlu Perdeler

Otomasyon Uyumlu Motorlu Perdeler.

Zip Stor Perde Nedir ve Nerede Kullanılır?

Fermuarlı perde adı ile de bilinmekte olan zip perde, bir dış mekan mekanizmasına sahip perde çeşididir. Dış ortamdan kaynaklanan olumsuz sonuçların azaltılması için kullanılan bu perde sistemleri rüzgar, dolu, yağmur ve kar gibi iklimsel özelliklere karşı dayanıklı yapısı nedeni ile tercih edilmektedir. Yeni nesil motorlu stor perde olarak değerlendirilen zip stor perde, genellikle restoran ve kafe gibi mekanlarda Güneş ışınlarından korunmak için de kullanılır.

Her mevsime dayanıklı olarak üretilen bu perde sisteminin kaliteli kullanıma ulaşması için kumaş malzemesinin seçimi büyük önem taşımaktadır. Dayanıksız kumaş kullanımı perdenin işlevini azaltacaktır. Restoran ve kafe gibi yemek alanları dışında çeşitli şirketler, ofisler, kış bahçeleri, villa ve üniversite mekanları için de zip stor perde kullanımı üst düzeyde olmaktadır.

Zip stor perde sistemleri sayesinde hava durumunun kötü olduğu veya Güneş ışınlarının yoğun olduğu zamanlarda hem manzaradan kolaylıkla yararlanılmakta hem de olumsuz durumlardan kaçınılmaktadır. Işık kontrolüne yardımcı olan bu perde sistemleri, mekan için sineklik görevi de görebilmektedir. Bu sayede hem modern bir perde sistemi ile binanın tasarımına katkı sağlanırken, sineklik uygulamalarına da para harcanmamış olunacaktır.

  Otomasyon Uyumlu Perde Sistemleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile beraber mekan tasarımlarında ortaya çıkmış olan akıllı sistemler motorlu perde üretiminde de yerini almıştır. Otomasyon uyumlu motorlu perde sistemleri adı ile bilinen akıllı perde sistemleri, stor perde ile uyumlu olarak üretilmektedir.  motorlu tavan perdesi, motorlu stor perde, motorlu pergola, motorlu rolling roof, motorlu projeksiyon perdesi, motorlu plise perde, motorlu dikey perde, motorlu sunscreen perde, motorlu kış bahçesi perdesi, motorlu jaluzi perde, motorlu çatı perdesi, motorlu zebra perde, motorlu güneş kırıcı perde, motorlu dış mekan perdesi, zip stor perde kullanımında otomasyon seçeneği günümüzde mekanlara göre tercih edilmektedir.

Otomasyon uyumlu zip stor perde sayesinde el kullanılarak perde yönetimi yapılmamakta, aksine uzaktan kumanda ile perde yönetilmektedir. Bu sayede restoran, kafe, hastane, üniversite, okul ve şirket gibi hareket alanının kısıtlı olduğu birçok kalabalık mekanda perde yönetimi uzaktan yapılabilmektedir. Akıllı ev ve bina sistemlerinde kullanımı oldukça fazla olan otomasyon uyumlu zip stor perde sistemlerinde, çeşitli motorlar kullanılmaktadır.

Fonksiyon kolaylığı ile giderek daha çok tercih edilmekte olan bu perdeler, uzaktan kumanda haricinde buton yardımı ile de kullanılmaktadır. Kullanılan kumandaların özel güvenlik sistemi ile üretilmeleri sayesinde diğer kumanda sistemleri ile karışıklık yaşanmamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir