Projeksiyon Perdesi Nedir?

Projeksiyon Perdesi Nedir?
Işık geçirmez özel bir kumaştan yapılan basit bir sunum aracıdır projeksiyon perdesi. Üzerinde yer alan optik bir malzeme ile üzerindeki görüntüyü en iyi şekilde karşı tarafa yansıtır. Projeksiyon perdesinin kalitesi üretildiği yer, firma gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bunlar ve projeksiyon perdesinin türü, boyutu fiyatı etkileyecek faktörlerin başında gelmektedir.
Türkiye’de projeksiyon perdesi üretilmemektedir. Çok kullandığımı bu sunum aracını Çin ve Avrupa ülkelerinden satın almaktayız. Avrupa’dan satın alınan ürünler daha kalitelidir ancak fiyat konusunda daha pahalıdır. Avrupa’dan gelen projeksiyon perdeleri görüntüyü yansıtması ve fonksiyonellik açısından çok iyidir.
Üzerine düşen görüntüyü hiç kayıp yaratmayarak, gerekirse görüntü kalitesinde düzeltmeler yaparak yansıtmaktadır. Çin’de üretilen projeksiyon perdeleri fiyat açısından daha cazip olsa da görüntü netliği ve kalite açısından düşüktür.

Projeksiyon Perdesi Çeşitleri
Kişilerin hayatında kullanım kolaylığı ve konfor sağlama açısından projeksiyon perdelerinin türleri vardır. Türle beraber boyut seçeneği, taşınabilme özelliği gibi avantajlar kullanıcılara sunulmaktadır. Motorlu projeksiyon perdesi; bu tür projeksiyon perdesinin perdesi yanlardan gergindir. Kullanıcı bu perdeyi uzaktan kumanda edebilmekte. Sağladığı bu konfor ile fiyatı bazı perdelere göre yüksektir. Bu perdenin fiyatını boyutu, markası etkilemektedir. Örneğin; boyutu 300×225 olan bir motorlu projeksiyon perdesinin fiyatı ortalama 600 TL’dir. Portable Projeksiyon perdesi; akıllı taşıma kılıfı sayesinde kullanıcı bu perdeyi istediği yere taşıyıp kullanabilir.
Ayaklı Projeksiyon perdesi; tripot’a sabitlenerek kullanılırlar. Storlu projeksiyon perdeleri ise; belirlenen bir köşeye sabitlenerek kullanılırlar. Kullanım dışında kendi gizlemesi için bir bölümü de mevcuttur. Kullanım dışı perde toplanır. 3D Gümüş projeksiyon perdeleri ise üç boyutlu görüntü yansıtma özelliğine sahiptir. 300×200 boyutunda olan 3D bir projeksiyon perdesinin fiyatı ortalama 1250 tl’dir. projeksiyon perdesi fiyatları görüldüğü gibi marka, tür ve boyuta göre değişmekte. İnternet alışveriş sitelerinde bolca yer alan projeksiyon perdelerini fiyat karşılaştırması yaparak satın alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir